Vés al contingut (premeu Retorn)

Premis a l'estudiantat

Aquests premis van ser entregats el dia 22 d'abril de 2021 durant l’Acte de Graduació 2020 que va tenir lloc virtualment a través del Canal Youtube de la UPC Manresa.

 

Premis Domènec Valero

XXIV Edició dels Premis Domènec Valero als millors Treballs Final de Grau de les branques industrials del curs 2019-2020, patrocinats pel Col·legi d’Enginyers Tècnics Industrials de Manresa (CETIM).

 Els premis van ser per:

  • 1er Premi dotat amb 1.200€ per Guillem Rossell Ayala, pel treball titulat “Aplicació de la tecnologia per augmentar la seguretat dels pacients en un centre assistencial”.
  • 2on Premi dotat amb 750€ per Erick Sebastián Rodríguez Moreno, pel treball titulat “Disseny, construcció i control d'un pont grua automatitzat”.
  • 3er Premi dotat amb 500€ per Paula Munné i Marchena, pel treball titulat “Implementació industrial d'un sistema de reutilització d’aigües”.

 

Premi TIC Bages

Premi TIC Bages al millor Treball Final de Grau dels estudis d’Enginyeria de Sistemes TIC, atorgat per l’Associació TIC Bages, que agrupa les empreses del sector de les tecnologies de la informació i la comunicació de la Catalunya Central.

  • 1er Premi, dotat de 1000€ va ser per l'Aina Domènech Sogas pel treball “Sistema intel·ligent de detecció de caigudes amb missatge d’emergència”.
  • 2on Premi, consistent en un ipad va ser per Albert Marquillas Estruch pel treball “Sistema per a la localització d'impacte de la pilota en el tenis taula”.

 

Premis als millors expedients de cada titulació

Premis als millors expedients de cada estudi. L’EPSEM lliura un premi al millor expedient de cada titulació. Així mateix, el CETIM, fa entrega de la insígnia a cada estudiant titulat i el Col·legi Oficial d’Enginyers Tècnics i de Grau de Mines i Energia de Catalunya i les Balears i el Gremi d’Àrids fa entrega de la insígnia i els cascs als titulats del Grau en Enginyeria de Recursos Energètics i Miners i Màster Universitari en Enginyeria de mines.

 

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica va ser per Guillem Rossell Ayala.

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria Mecànica va ser per Oriol Prat Bellmunt.

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria Química va ser per Paula Munné i Marchena.

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria de Sistemes TIC va ser per Albert Marquillas Estruch.

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria Minera va ser per Andrea Artacho Pradas.

El premi al millor expedient del Màster Universitari en Enginyeria de Mines va ser per Jordi Soldevila Motta.

El premi al millor expedient del Màster Universitari en Enginyeria dels Recursos Naturals va ser per Ramon Miquel Grau.


 

 

Aquests premis van ser entregats el dia 18 de febrer de 2021 a l'EPSEM:

 

Premis DENSO

Aquests premis son un reconeixement per a l’estudiantat destacat. L’empresa DENSO entrega aquests premis amb la finalitat de promoure l’excel·lència en els estudis d’Enginyeria i col·laborar així en la formació dels futurs enginyers.

 

Els premis, dotats de 1.000€ cadascun, als dos estudiants matriculats a primer curs amb Millor Expedient de Selectivitat van ser per: JOEL SANTANA CETRO i MARC CAROL TOMÀS.

Els premis, dotats de 1.000€ cadascun, corresponents als Millors Expedients obtinguts fins al 4art quadrimestre per alumnes del Grau en Enginyeria Mecànica van ser per RAQUEL CAÑIZARES LUQUE i per PERE ROQUET ARROYO.

Els premis, dotats de 1.000€ cadascun, corresponents als Millors Expedients obtinguts fins al 4art quadrimestre del Grau d’Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica van ser per LUCA DI IORIO CASELLAS, POL JORBA LLOSES, SERGIO LOPEZ AGUILERA i ANDREI PIATROV.

 

 

 

Aquests premis no van ser poder ser lliurats públicament ja que no es va realitzar la Jornada Tècnica Minera que té lloc anualment a l'EPSEM:

 

Premis PROMINERIA

Premis als millors expedients procedents de batxillerat i de cicles formatius de grau superior (a condició que aprovin totes les assignatures de Q1) que patrocina l'Associació d'empreses PROMINERIA, formada per les empreses Montajes Rus, Mapei, el Col·legi d'Enginyers Tècnics i Graduats de Mines i Energia i el Gremi d'Àrids de Catalunya.

Els premiats de batxillerat van ser:

  • El 1er premi, dotat de 2.000€ va ser per Marçal Carrasco Sala
El 2on i 3er premi, en no haver-hi estudiants que complien amb les bases del concurs, van quedar deserts.
Els premiats de cicles formatius van ser:
  • El 1er premi, dotat de 2.000€ va ser per Samara Conde Martínez

El 2on i 3er premi, en no haver-hi estudiants que complien amb les bases del concurs, van quedar deserts.