Vés al contingut (premeu Retorn)

Premis a l'estudiantat

Aquests premis van ser entregats el dia 22 de novembre de 2019 durant l’Acte de Graduació del curs 2018-2019 al Teatre Kursaal de Manresa.

 

Premis Domènec Valero

XXIII Edició dels Premis Domènec Valero als millors Treballs Final de Grau de les branques industrials del curs 2018-2019, patrocinats pel Col·legi d’Enginyers Tècnics Industrials de Manresa (CETIM).

 Els premis van ser per:

  • 1er Premi dotat amb 1.200€ per Pau Cañizares Bastidas, pel treball titulat “Desenvolupament d'un panell  d'instruments digital d'automoció.
  • 2on Premi dotat amb 750€ per Aina Ibáñez Masanés, pel treball titulat “Cartografia d'espais mitjançant un robot mòbil construït amb Arduino”
  • 3er Premi dotat amb 500€ per Ferran Jorba Prats, pel treball titulat “Disseny i construcció d'un canvi de marxes integrat per una bicicleta”

 

Premi TIC Bages

Premi TIC Bages al millor Treball Final de Grau dels estudis d’Enginyeria de Sistemes TIC, atorgat per l’Associació TIC Bages, que agrupa les empreses del sector de les tecnologies de la informació i la comunicació de la Catalunya Central.

  • 1er Premi, dotat de 1000€ va ser per l'Oriol Martínez Pena pel treball “Disseny d'un sistema de comunicació NFC amb tags de tipus 2 i sensors tag dinàmics de tipus 5”.
  • 2on Premi, consistent en un ipad va ser per Mònica Palà Giralt pel treball “Sistema d'ajuda a l'entrenament en la natació artística”.

 

Premis Emili Viader

Premis “Emili Viader” al millor Treball Final de Grau i Treball Final de Màster en l’àmbit de la mineria atorgat per la Càtedra ICL de Mineria Sostenible.

El Premi Emili Viader al millor Treball final de Grau en Enginyeria Minera, dotat de 700€, va ser per Lucio Amando Penedo Pereira, pel treball "Caracterización de las arcillas de la alteración de la Mina San José (Oruro, Bolivia) para fines comerciales".

El Premi Emili Viader al millor treball final de Màster Universitari en Enginyeria de Mines, dotat de 700€, va ser per Jonás Breynky Sención Casado i Adderlyn Elias Contreras Pimentel, pel treball fet conjuntament "Desarrollo de un sistema de información geográfica para la monitorización de la subsidencia".

 

 

Premis als millors expedients de cada titulació

Premis als millors expedients de cada estudi. L’EPSEM lliura un premi al millor expedient de cada titulació. Així mateix, el CETIM, fa entrega de la insígnia a cada estudiant titulat i el Col·legi Oficial d’Enginyers Tècnics i de Grau de Mines i Energia de Catalunya i les Balears i el Gremi d’Àrids fa entrega de la insígnia i els cascs als titulats del Grau en Enginyeria de Recursos Energètics i Miners i Màster Universitari en Enginyeria de mines.

 

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria Elèctrica va ser per Arnau Altimiras Pujadas.

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica va ser per Eduard Badia Claret.

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria Mecànica va ser per Daniel Di Iorio Norverto.

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria Química va ser per Ramon Miquel Grau.

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria de Sistemes TIC va ser per Jordi Samaniego Vidal.

El premi al millor expedient del Grau en Enginyeria Minera va ser per Josep Cuadros Bertolín.

El premi al millor expedient del Màster Universitari en Enginyeria de Mines va ser per David López Burgos.

El premi al millor expedient del Màster Universitari en Enginyeria dels Recursos Naturals va ser per David Fernando Cubídes Páez.


 

Premis DENSO

Aquests premis son un reconeixement per a l’estudiantat destacat. L’empresa DENSO entrega aquests premis amb la finalitat de promoure l’excel·lència en els estudis d’Enginyeria i col·laborar així en la formació dels futurs enginyers.

 

Els premis, dotats de 1.000€ cadascun, als dos estudiants matriculats a primer curs amb Millor Expedient de Selectivitat van ser per: Joan Gomà Rebasa i Albert Lligadas Calbet.

Els premis, dotats de 1.000€ cadascun, corresponents als Millors Expedients obtinguts fins al 4art quadrimestre per alumnes del Grau en Enginyeria Mecànica van ser per Marcel Aurelian Nemet i per Roger Salat Prat.

Els premis, dotats de 1.000€ cadascun, corresponents als Millors Expedients obtinguts fins al 4art quadrimestre del Grau d’Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica van ser per Anna Marbà Mas, Pau Coma Busquets, Guillem Pla Pujols i Andreu Sala Nieto.

 

 

 

Aquests premis van ser entregats el dia 8 de maig de 2019 durant la Jornada Tècnica Minera celebrada a l'EPSEM.

 

Premis PROMINERIA

Durant la Jornada Tècnica Minera celebrada el 8 de maig de 2019 a l'EPSEM es van entregar els premis als millors expedients procedents de batxillerat i de cicles formatius de grau superior (a condició que aprovin totes les assignatures de Q1) que patrocina l'Associació d'empreses PROMINERIA, formada per les empreses Montajes Rus, Mapei, el Col·legi d'Enginyers Tècnics i Graduats de Mines i Energia i el Gremi d'Àrids de Catalunya.

Els premiats de batxillerat van ser:

  • El 1er premi, dotat de 1.200€ va ser per Arnau Cumelles Cespedes
  • El 2on premi, dotat de 800€ va ser per Pol López Estrada
  • El 3er premi, dotat de 500€ va ser per David Sánchez Martínez

Els premis de cicles formatius de grau superior van quedar deserts.